Na začiatok Email Kontakty Slnečné plachty Markízy Vejáre Zdvíhače Moderné oplotenia Oplotenia KalkulácieSOLIDAY CS twin
dvojitá motoricky postranne rolovateľná štvoruholníková Slnečná plachta s maximálnou plochou poťahu 110m2 s rozmermi až 14,0 x 8,0m.
Systém Soliday CS twin
Zariadenie Soliday CS twin sa skladá z dvoch nad sebou umiestnených Soliday CS. Obe rolovacie hriadele s látkou sú uprostred zariadenia na dvoch spoločných stĺpoch, prípadne na stene a jednom spoločnom stĺpe. Poťahová látka sa vysúva smerom od rolovacích hriadelí na obe strany, kde sa nachádzajú 4 stĺpy, teda po 2 na každej strane, vybavené napínacími Pylonmi. Spolu teda môže mať Soliday CS twin až 6 stĺpov, najmenej však musí mať 4 stĺpy s integrovynými napínačmi vo vnútri.


  Plánovanie Soliday CS twin

 1. Definujte si plochu/predmety, ktoré chcete zatieniť.
 2. Dôležitý je aj čas, kedy budete zariadenie využívať (na obed, večer, po celý deň).
 3. Pokúste sa zmerať hlavné rozmery Vašej terasy.
 4. Odfoťťe si miesto inštalácie, terasa/balkón atď.
 5. Zašlite nám email s krátkym popisom a žiadajte návrh tienenia a kalkuláciu.
 6. O 2-3 dni Vám zašleme hrubú kalkuláciu, alebo doplňujúce otázky.
 7. Dohodneme si stretnutie na mieste inštalácie.
 8. Vytvoríme finálnu verziu a kalkuláciu Soliday C.
  Realizácia Soliday CS

 1. Zákazník uhradí zálohovú faktúru.
 2. Hneď objednávame kovové časti (stĺpy, konzoly rolovaciu hriadeľ, elektroinštalácia) ca. 3+ týždne
 3. Dohodneme a realizujeme inštaláciu kovových častí ca.4-7 hodín.
 4. Objednávame poťahovú látku ca. 2+ týždne
 5. Dohodneme a realizujeme inštaláciu poťahu ca.2 hodiny. Zákazník prevezme dielo uhradí doplatkovú faktúru.Rolovacia hriadeľ,
má priemer 80mm do 6m dĺžky a 110mm do 8m dĺžky. Hriadeľ sa spája u zákazníka z viacerých častí.
Poťah
pozostáva z dvoch kusov zvarených z látky Austrosail Nano. Poťah sa teda roluje na rolovaciu hriadeľ iba zhora. V zime poťah zostáva na zariadení a chráni sa zimným obalom.
Koncový profil
je poskladaný z rúrok vyrobených zo sklených vlákien a preto je pevný a ľahký. Profil je nasunutý do kapsy po celej šírke konca poťahu a je kotvený ku každému napínaciemu Pylonu v 2 bodoch. (3uholníkový Soliday CS je k jedinému Pylonu kotvený ako Soliday C)


Pylon
je napínací kladkostroj umiestnený v stĺpe. Kladkostroj je dlhý 2,5m teda aj stĺp v rohoch B a D musí mať minimálnu nadzemnú dĺžku 2,5m. (Pylon v stĺpe Droppole foto hore), (Pylon v obyčajnom stĺpe foto dolu)
Nastavenie výšky stĺp Droppole(kvapkovitý)
zabezpečuje elegantná prevodovka s odnímateľnou kľukou. Nastavovacie lanko je vedené vo vnútri technologického kanála hliníkového profilu Droppole. Výška sa môže nastavovať iba v bode/rohu B alebo D.
Nastavenie výšky stĺp obyčajný nerez, alebo hliník
zabezpečuje lodný kladkostroj. Má vonkajšie prevedenie a vykonáva sa ťahaním nastavovacieho lanka zo spodnej kladky von, čím sa horná a dolná kladka približujú. Nastavenie je o niečo pracnejšie ako na Droppole.
Motor
je ukrytý v rolovacej hriadeli, na jej jednom alebo druhom konci. K motoru je nutné priviesť kábel s naätím 220V/50Hz (ca.500W). Štandardne sa dodáva elektromotor bez prijímača rádiových vĺn. Je možné ho ovládať napájacím káblom pomocou Vášho nástenného žalúziového vypínača.
Diaľkové ovládanie
spolupracuje s elektromotorom vybaveným príjimačom rádiových vĺn. Pomocou diaľkového ovládania aj komfortne nastavujete želanú prahovú hodnotu rýchlosti vetra a intenzity slnečného žiarenia ak chcete využívať senzor automatického riadenia slnečnej plachty.
Senzor automatického riadenia
može byť vybavený snímačom rýchlosti vetra, intenzity slnečného žiarenia, vonkajšej teploty a intenzity dažďa. Na obrázku je najpoužívanejší bezdrôtový slnečno-veterný senzor napájaný solárnym článkom.  Materiály poťahov Soliday C
  Premokavé
    S92Soltis 92 PVC sieťovina
  Nepremokavé
    ASNAustroSail Nano
Garancia
Na všetky markízy poskytuje výrobca 2-ročnú záruku.


Farby
Vyberte si prosím z našej kolekcie poťahových látok.


Miery a Tvary
Pozrite si prosím min. a max. rozmery.


Kotvenie Slnečnej plachty
Pozrite si prosím možné spôsoby kotvenia.


Látka
Austronet, alebo Austrosail. Dve varianty, ktoré...


Galéria
Prezrite si pre inšpiráciu možné spôsoby uplatnenia...


Automatika
Automatické ovládanie výsuvu a stiahnutia markízy predlžuje jej životnosť.


Slnko a tieň
Zem je so Slnkom v dynamickom vzťahu, ich vzájomná poloha...