Na začiatok Email Kontakty Slnečné plachty Markízy Vejáre Zdvíhače Moderné oplotenia Oplotenia KalkulácieSOLIDAY C
motoricky uhlopriečne rolovateľná štvoruholníková Slnečná plachta s maximálnou plochou poťahu 81m2 a hriadeľou do 11,5m.
Systém Soliday C
Zariadenie Soliday C sa skladá z bodov/rohov ABCD. Uhlopriečka medzi bodmi A a C vždy znamená rolovaciu hrieadeľ. Na koncoch uhlopriečky B a D sa nachádzajú napínacie body/rohy vybavené napínacím Pylónom/Pylónmi.

Možné konfigurácie, okrem tej na obrázku so 4 stĺpami:
3 stĺpy(BCD) + 1 konzola(A)
3 stĺpy(ABC) + 1 konzola(D)
3 stĺpy(ACD) + 1 konzola(B)
3 stĺpy(ABD) + 1 konzola(C)

2 stĺpy(BC) + 2 konzoly(AD)
2 stĺpy(AB) + 2 konzoly(CD)
2 stĺpy(BD) + 2 konzoly(AC)
2 stĺpy(CD) + 2 konzoly(AB)

1 stĺp(B) + 3 konzoly(ACD)
1 stĺp(D) + 3 konzoly(ABC)


  Plánovanie Soliday C

 1. Definujte si plochu/predmety, ktoré chcete zatieniť.
 2. Prezrite si našu galériu realizácií pre inšpiráciu.
 3. Zistite z akých materiálov je Váš dom/terasa/záhrada v miestach kotvenia stĺpov/konzol.
 4. Pohľadajte stavebný výkres daného podlažia domu.
 5. Odfoťťe si miesto inštalácie, terasa/balkón atď.
 6. Zašlite nám email s krátkym popisom a žiadajte návrh tienenia a kalkuláciu.
 7. O 2-3 dni Vám zašleme hrubú kalkuláciu, alebo doplňujúce otázky.
 8. Dohodneme si stretnutie na mieste inštalácie.
 9. Vytvoríme finálnu verziu a kalkuláciu Soliday C.
  Realizácia Soliday C

 1. Zákazník uhradí zálohovú faktúru.
 2. Hneď objednávame kovové časti (stĺpy, konzoly rolovaciu hriadeľ, elektroinštalácia) ca. 3+ týždne
 3. Dohodneme a realizujeme inštaláciu kovových častí ca.6 hodín.
 4. Objednávame poťahovú látku ca. 2+ týždne
 5. Dohodneme a realizujeme inštaláciu poťahu ca.2 hodiny. Zákazník prevezme dielo uhradí doplatkovú faktúru.Rolovacia hriadeľ,
má priemer 80mm. Jej dĺžka može byť až 11,5m a je spája sa u zákazníka z viacerých častí.
Poťah
sa skladá z 2 dielov (trojuholníkov). Zhora sa na hriadeľ sa narolováva diel poťahu, ktory smeruje od hriadele smerom nahor. Zdola sa narolováva diel látky, ktorý od hriadele smeruje nadol.
Napínanie
poťahu slnečnej plachty zabezpečuje/jú Pylóny. Musí byť najmenej jeden, ak je poťah do 50m2, tvar je pravideľný a poťah nemá funkciu nastavenia výšky rohu B alebo D. Ak je plocha poťahu vačšia, alebo má nepravideľný tvar, alebo chcete funkciu nastavenia výšky, musia byť napínacie Pylóny 2. Na obrázku je zrolovaný poťah s jedným napínacím Pylónom. Pylón je vľavo v rohu D. Napínacia sila sa prenáša do rohu B vpravo lankom a dvoma kladkami.


Pylon
je napínací kladkostroj umiestnený v stĺpe. Kladkostroj je dlhý 2,5m teda aj stĺp v rohu B a alebo D musí mať minimálnu nadzemnú dĺžku 2,5m. (Pylon v stĺpe Droppole foto hore), (Pylon v obyčajnom stĺpe foto dolu)
Látka
poťahu je strihaná do tvaru lúčov a spájaná zváraním. To jej zabezpečuje vysokú stabilitu a nepremokavosť. Látka Austrosail Nano
Ochranný pás
Protection (bielej farby) po okrajoch látky Austrosail Nano zvyšuje ochranu poťahovej látky v zrolovanom stave pred poveternostnými vplyvmi. (nepovinná, doplnková výbava, len biela farba)
Nastavenie výšky stĺp Droppole(kvapkovitý)
zabezpečuje elegantná prevodovka s odnímateľnou kľukou. Nastavovacie lanko je vedené vo vnútri technologického kanála hliníkového profilu Droppole. Výška sa môže nastavovať iba v bode/rohu B alebo D.
Nastavenie výšky stĺp obyčajný nerez, alebo hliník
zabezpečuje lodný kladkostroj. Má vonkajšie prevedenie a vykonáva sa ťahaním nastavovacieho lanka zo spodnej kladky von, čím sa horná a dolná kladka približujú. Nastavenie je o niečo pracnejšie ako na Droppole.
Motor
je ukrytý v rolovacej hriadeli, na jej jednom alebo druhom konci. Motor sa dáva zpravidla do vyššieho konca hriadele. K motoru je nutné priviesť kábel s naätím 220V/50Hz (ca.500W). Štandardne sa dodáva elektromotor bez prijímača rádiových vĺn. Je možné ho ovládať napájacím káblom pomocou Vášho nástenného žalúziového vypínača.
Diaľkové ovládanie
spolupracuje s elektromotorom vybaveným príjimačom rádiových vĺn. Pomocou diaľkového ovládania aj komfortne nastavujete želanú prahovú hodnotu rýchlosti vetra a intenzity slnečného žiarenia ak chcete využívať senzor automatického riadenia slnečnej plachty.
Senzor automatického riadenia
može byť vybavený snímačom rýchlosti vetra, intenzity slnečného žiarenia, vonkajšej teploty a intenzity dažďa. Na obrázku je najpoužívanejší bezdrôtový slnečno-veterný senzor napájaný solárnym článkom.
Osvetlenie ambient
slnečnej plachty môže zabezpečiť halogénová výbojka 70W príkon, 300W výkon zapuzdrená do vonkajšieho prostredia. Farba puzdra hliníkova a čierna. Aplikovateľné na všetky typy stĺpov. (kvoli nutnosti prívodu el. energie sa instaluje najčastejšie na stĺp v bode/rohu A)Video (búrka a slnečná plachta)
Slnečná plachta 85m2, dlžka navíjacej hriadele 11,3m, 2 napínacie Pylóny. Dážď asi 80L/m2/h, vietor v poryvoch až 80-100km/h. Plachta vydrží takéto extrémne zaťaženie. Neodporúčame však častejšie používanie slnečnej plachty v takýchto podmienkach, pretože podmienky pod ňou už nie sú vhodné na oddychovanie na terase, navyše sa pri podobnom zaťažení látka a lanká môžu vyťahať až zdeformovať.  Materiály poťahov Soliday C
  Premokavé
    S92Soltis 92 PVC sieťovina
  Nepremokavé
    ASNAustroSail Nano
Garancia
Na všetky markízy poskytuje výrobca 2-ročnú záruku.


Farby
Vyberte si prosím z našej kolekcie poťahových látok.


Miery a Tvary
Pozrite si prosím min. a max. rozmery.


Kotvenie Slnečnej plachty
Pozrite si prosím možné spôsoby kotvenia.


Látka
Austronet, alebo Austrosail. Dve varianty, ktoré...


Galéria
Prezrite si pre inšpiráciu možné spôsoby uplatnenia...


Automatika
Automatické ovládanie výsuvu a stiahnutia markízy predlžuje jej životnosť.


Slnko a tieň
Zem je so Slnkom v dynamickom vzťahu, ich vzájomná poloha...